wtorek, 12 sierpnia 2014

Właściwości lecznicze miodu

Spożywanie miodu znacząco przyczynia się do wzmocnienia naszego organizmu.
Ten naturalny specyfik to cenne źródło wzmacniające nasze serce, przyspieszające gojenie się ran, korzystnie wpływające na nasz mózg, ma działanie uspokajające oraz - co zostało udowodnione - ma działanie antybakteryjne na niektóre szczepy bakterii.

Historyczne znaczenie miodu

Miód był już chętnie spożywany w czasach starożytnych, kiedy to mędrcy tacy jak Hipokrates czy też Pitagoras chętnie korzystali z jego właściwości.
Właściwości bakteriobójcze ma w szczególności inhibina, która z powodzeniem może być stosowana do zwalczania niektórych odmian bakterii (sporo inhibiny zawierają zwłaszcza miody spadziowe lipowe, grykowe czy też z drzew szpilkowych). Również nowozelandzki miód Manuka jest często stosowany jako środek wspomagający leczenie wielu chorób, przede wszystkim związanych z dolegliwościami pokarmowymi.

Miód w kosmetyce

Miód jest także cennym dodatkiem do kosmetyków, wpływając korzystnie na naszą cerę. Oczyszcza ją, nawilża oraz wygładza.

1 komentarz:

  1. Miody fajnie opisali tutaj http://zywnoscbio.pl/zdrowe-odzywianie/miod/ ja jadlem ostatnio gryczany i powiem Wam, ze to raczej nie moj smak. Odpadam przy tego typu rzeczach.

    OdpowiedzUsuń